ВИКЕНД ХОРОСКОП: Проблеми во љубовта за неколку знаци

Овен

Се обидувате пред саканото лице да делувате мистериозно, но не успевате да го скрие вашето вистинско расположение или емоциите кои ги потиснувате во себе. Потребно ви е нечие разбирање.

Зголемена напнатост.

Бик

Работите кои според вашето мислење изгледаат интересно и привлечно,партнерот ги гледа со одреден степен на недоверба и има поинакви ставови.

Повеќе одморајте.

Близнаци

Партнерот со нетрпение очекува да му го посветите своето внимание.Слободно уживајте во вообичаените моменти на нежност и фантазија. 

Добро се чувствувате.

Рак

Недоразбирањата што ве придружуваат во љубовниот живот не се незначајни, но не се ниту тема која треба постојано да се повторува. Не дозволувајте новите недоразбирања да кулминираат.

Чувајте се од настинка.

Лав

Ако ви е полесно привремено да заборавите на личните проблеми, прифатете нечија идеја за соработка. Нема потреба да се плашите од вистината или да ги потиснувате своите емотивни желби во друштво на блиска личност.

Проблеми со синусите.

Девица

Бидете повнимателни во непознато друштво. Донесувате заклучок заснован на субјективен впечаток и залудно размислувате за средба со некој кој изгледа дека не во ваш домет.

Чувајте се од повреди.

Вага

Вознемирени сте од чувството на монотонија што се гледа во односот со саканата личност и впечатокот дека сте запоставени во нејзините планови.

Одлично се чувствувате.

Шкорпија

Без оглед на вашиот емоционален статус и возраст, прифатете ја играта на заведување или нечија порака. Ќе добиете нови емотивни контакти.

Ќе ви годи релаксација.

Стрелец

Изгледате шармантно и духовито пред својата околина. Потребен ви е момент на инспирација за да ја покренете лавината на нечии чувства и да почувствувате интимна среќа.

Добро се чувствувате.

Јарец

За жал, ниту љубовните настани не се според вашиот вкус или мерка. Партнерот јасно ви кажува дека има свои планови и одбива да ги сослуша вашите идеи.

Чувајте се од настинка.

Водолија

Одбегнувајте ситуации во кои се чувствувате лошо или некои непотребни возбудувања. Нема причина да се повлекувате во својот свет на тишина или да се откажувате од личното задоволство.

Можно е да имате проблеми со грлото.

Риби

Во љубовниот однос ви пречи еуфоријата на партнерот која ја препознавате се во однесувањето, туку чувството на емотивна резигнација и несигурност која веследи.

Добро се чувствувате.