ВИКЕНД ХОРОСКОП: Животна пресвртница за два хороскопски знаци

Овен

Не потпирајте се на роднините или членовите на семејството, да ги пренесете важните лични пораки што ги оставивте. Веројатно ќе ги заборават. Конфликтот помеѓу професионалните и домашните обврски може да предизвика да пропуштите некоја можност.

Бик

Биковите сакаат стабилност и рутина, а кога некој или нешто ќе ги исфли од колосек, тешко се прилагодуваат на новите околности. Овој период може да очекуваат големи позитивни новости и животни пресвртници по кои ќе станат уште посилни и поотпорни. Ќе минат низ промени кои тотално ќе ги размрдаат, а тоа ќе биде нешто поинакво од тоа на што навикнале. 

Близнаци 

Ќе имате потешкотии во справувањето со финансиски проблеми, предизвикани од недоволно разбирање на материјата. Сепак ќе ги зајакнете работните односи. На љубовен план ве очекува „затишје пред бура“.

Рак 

Не ги сфаќајте зборовите на вашите претпоставени премногу лично. Треба да покажете повеќе објективност во вашата врска со другите. Понекогаш е тешко да се прифатат шегите на другите. Не треба да страдате од прекумерно сомневање. Денес и утре можете да барате забава.

Лав 

Тежок ден, анксиозноста ќе ве фати рано наутро. Глупавите озборувања и трачарење ќе се обидат да ви го одвлечат вниманието од вашата примарна должност. Дома, саканиот може да биде трпелив слушател. Истурете ги пред него вашите внатрешни грижи за да се чувствувате добро.

Девица

Луѓето во овој знак се склони кон контрола, па затоа се постојано под голем стрес. Тие секогаш сакаат работите да се одвиваат на одреден начин и ги исфрла од такт кога нема да биде така. Ќе сфатат дека тоа им одзема премногу време и енергија и дека животот ќе им биде многу поубав ако се опуштат и дозволат некои работи да се одвиваат поинаку од планираното - бидејќи тоа може да биде и многу добро. Ќе се ослободат од несигурностите кои ги мачат и ги очекува животна пресвртница. 

Вага

Не дозволувајте чувствата да го совладаат умот во справувањето со силна личност. Вашиот вроден шарм и тактики ќе ви бидат од корист. Би било добро да се  даде израз на акумулираната тензија, но, денес мора да бидете помеки во вашите постапки со претпоставените. 

Шкорпија 

Откријте ги најдлабоките чувства и отворено искажете ги. Насочени сте кон интимни контакти. Правните формалности може да бидат решени со договор.  Ве очекува пријатени мирен викенд.

Стрелец

На прв план се појавуваат долгорочни финансиски проблеми. Бидете сигурни дека сте го проучувале прашањето пред да донесете важна одлука. Оние кои работат во банка, ќе имаат задоволство да се сретнат со многу важна личност. Бидете внимателни, имате одлична шанса да уживате и да работите во престижна институција за повисока плата. 

Јарец

Очекувајте неправеден третман од колегите, кои не ги прифаќаат работите на ист начин како вас. Ќе ви биде тешко да напредувате, посебно ако клучните фигури ве чуваат како резерва. Обидете се да ги разберете. Бидете внимателни со бизнис плановите.

Водолија 

Судбината е благонаклона кон колективните претпоставени. Лесно да се најде пристап до влијателни луѓе - тие тешко ќе одбијат да се приклучат на партнерство кое ќе ви користи. Не позајмувајте. Мал финансиски пропуст може да ви донесе финансиски трошоци и проблеми. 

Риби

Викендов ќе биде убаво да се занесете во вашите омилени активности, но ќе откриете дека немате инспирација. Размислувањата зависат од прашањето како да се заработат пари. Една стара пријателка ќе ве изненади.