Вкусот на аристократите: 5 бои на кои се потпираат дамите со тутула

Дали некогаш Жаклин (Џеки)Кенеди ќе си дозволи да се појави во фустан со скапоцени камен или пак принцезата Дајана, некогаш се појавила со нападни скапоцени камења?

Еден од синонимите за зборот аристократија е воздржаност. Класично образование, исклучителни манири, точни реакции и, се разбира, исклучителен вкус.

Во таа мисла, Жаклин Кенеди тешко дека некогаш ќе си дозволи да се појави во фустан со нападни скапоцени камења.

Патем, секој што мисли дека аристократијата е наследство, не е во право.

Не треба воопшто да имате сина крв за да изгледате како дама со титула. Единствено е важно да се изберат универзалните нијанси и да се комбинираат на вистински начин.

Доколку ги комбинирате овие 5 бои секогаш ќе изгледате стилски и беспрекорно.


Бела, беж боја и сите средни нијанси

Аристократите не само што пијат шампањ, туку и ги претпочитаат неговите нијанси на нивните облеки. Од снежно бела до беж боја - Изберете ја онаа што совршено одговара на вашата кожа.


Најдобро е да се потпрете на класичните кроеви. Светлите нијанси се многу чудни и еден дополнителен детал може да ви го уништи целиот имиџ.

Панталони со висок струк и широки ногавици, обемни фустани без ракави, врвен стил на корсет ... Златен накит во овој случај е исклучително соодветен. Два нежни прстени, часовник и тенко ѓерданче, кај овие модели и бои не се потребни нападни детали.Темно сина

Ова е веројатно најофицијалната, цврста и делумно дури и „тешка“ боја. Дури и мажите не ја запоставуваат нејзината моќ. За важни деловни разговори и јавно говорење, господата често нарачуваат костуми во таа боја.


Што се однесува до дамите, тие можат да го комбинираат со бело и сиво. Класичната верзија е сина костим со бела кошула. Или сини лабави панталони со бела памучна блуза со ракав.

Но, најженствениот фустан на аристократите, се разбира, е фустан со длабоко деколте и корсет и голи раменици. Патем, можете да изберете сличен горен дел и да го носите со здолништа со различна должина, основни панталони или со ултра модерни фармерки.


Розева

И војвотката Кејт, и кралицата Елизабета и Одри Хепберн и Мерлин Монро обожаваат да се облекуваат во оваа боја!


Но, розовата може да биде фатална шега ако не ја изберете вистинската нијанса. Ако вашата кожа е темна, потпрете се на подлабоки, „валкани“ нијанси. Ако сте побели, одлучете се за светлите „етерични“ бои на оваа комплексна боја.

Во однос на кројот и стилот, можете да експериментирате колку сакате. Фустан или костим или панталони - тоа е ваш избор!


Зелена и сите нијанси на зелена боја

Зелената е симбол на величина! Само помислете на легендарниот ѓердан на Елизабет Тејлор!

Изборот е огромен денес. Ако смарагдот е премногу интензивен за вас, можете лесно да го замените со светло зелена или друга нијанса која совршено ќе ги потенцира очите.


Што е најважно, тонот е сложен. Што значи ова? Треба да има длабочина и идеално да биде резултат на мешање на две или повеќе едноставни бои - на пример, жолта и зелена боја.

Магдонос бојата е задолжителна во гардеробата на аристократите!Црна

Црното нè прави послаби. Оваа боја е толку разноврсна што не може да се уништи со светла торба, големи кадрици или дури и чевли во неонски бои.


Напротив - црното облагороди сè! Црно плус бисери е формулата која може да ја претвори секоја жена во вистинска кралица: цврста, воздржана и умерено луксузна.

И не заборавајте на златното правило: ако одбравте мини фустан или здолниште, не заборавајте да носите чорапи или црни проѕирни хулахопки! Ова ќе ве натера да изгледате многу секси и во никој случај нема да изгледате вулгарно!


(ФОТО) Дезенирани хулахопки како задолжително модно парче: Модели што се апсолутен хит оваа пролет