Владеењето на лавот носи среќа: 3 хороскопски знаци ќе ги остварат своите соништа

Ретрограден Меркур конечно е зад нас ...

Оваа година ѕвездите искрено не мачеа. Сепак, сега кога ретрограден Меркур е конечно зад нас, како и бројни други негативни астролошки аспекти, време е да се подготвиме за нешто навистина необично.

Имено, на 21 јули започнува владеењето на Лавот, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Лав и ни носи вистинска огнена летна енергија. Подготвени сме да го прифатиме и да ги ослободиме сите оние емоции што ги доживеавме во претходните 30 дена за време на владеењето на ракот.


Овен

Лавот го разгорува љубовниот оган во вашиот живот, драги Овни. Ви носи вистинска забава, но и романтични искри кои можат да свртат сè. Следете ја вашата интуиција, оставете љубовта и страста да ве освојат. Овните кои се во врска, ќе имаат можност да внесат ново чувство на радост и инспирација во нивната врска.


Следна страна