За топли тренди денови: 8 работи кои секоја модерна жена мора да ги има оваа есен

Практичен водич за шопинг - со овие 8 работи ќе бидете супер-модерни цела есен и зима.

Паметното купување на крајот на 2020 година значи инвестирање во клучни парчиња облека - оние што ќе ви траат подолго и во кои ќе можете да уживате во следните сезони.

Еве што препорачуваат модните експерти за студените денови во есен и зима.


Плетен фустан

Многу кроеви се во мода, изберете ги според фигурата и приликите.


Може да биде широк фустан со должина под коленото, кој лесно ќе го соберете со мек плетен ремен, или тесен миди фустан кој ќе ги истакнува вашите облини.

За помладите, препораката е краток - прав или тесен фустан што ќе го носите со високи чизми - до колена.


Тенка блуза со долги ракави

Задолжително набавете 2-3 тенки блузи изработени од пријатен материјал.

Ќе ви се најде кога ќе се облечете слоевито во постудените денови, а ќе можете да ги носите под волнен фустан, но и под сако.


 Чизми до колена

Не вреди да се инвестира во салонки оваа сезона, помали се шансите да имате бројни излегувања и празнични прилики.

Но, затоа е добро време да инвестирате во квалитетни чизми, со средна или повисока потпетица, изработени од добра кожа. Кога излегувате, тоа честопати вклучува подолг престој на отворено, или на прошетка или во кафулиња со загреана градина.

За удобни обувки, идеално е да имаат патент, барем во делот каде што стапалото е најшироко - на висина на рисот.


Хеланки од лажна кожа

Кој сака хеланки, ќе ужива во овој тренд. Хеланките сè уште се носат, а лажната кожа е сè уште модерна.

Добронамерен совет: секогаш купувајте ги со еден број поголеми, ќе ви биде поудобно и нема да изгледате невкусно.

Практични бои кои се комбинираат со многу работи се црната и песок бојата.


Џемпер

Џемперот со копчиња е хит на сезоната. Ако е краток и ако нема длабоко деколте, можете да го носите наместо блуза, на гола кожа или со кошула под него.

Обично се долги без закопчување, но се придружени со мек волнен ремен со кој можете да го ставите преку хеланки.


Капут од вештачко крзно

Познатото „мече палто“ не отстапува од модната сцена.

Оваа сезона е во мода многу луксузен материјал, кој потсетува на најдобрата плишана или хипстерска комбинација со лажни кожни детали, како што се - на пример – зашиени големи џебови кои често се во контрастна боја.

Дефинитивно ќе бидете во тренд во поширок модел.


Очила за сонце

Да, добро прочитавте - сите модерни дами носат очила за сонце веќе некое време, и во есен и во зима.

 Освен што се модерни, тие се навистина неопходни, на сончев ден - или во есен или во зима.


Елек

Оваа есен и зима, класичниот елек го живее својот нов живот.

Ова практично парче облека е одличен додаток на палтата кои стануваат сè потенки секоја зима, но немојте да се изненадите кога ќе ги видите преку малку поелегантни фустани - особено ако се изработени од вештачко крзно.Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

Сите погледи ќе бидат вперени во вас: Познатите убавици одамна се вљубија во розовите капути, сега вие сте на ред