ЗДРАВА ПРИКАЗНА: Ги јадел овие 4 состојки секој ден и го излекувал дијабетесот засекогаш

Откако му се дијагностицирани хипертензија и дијабетес пред неколку години овој човек одлучил да ги избегне методите на лекување и лек да побара во природата.

Тој и успеал во тоа

Открил дека има дијабетес сосема случајно. Имено, константно чувствувал жед и кога го проверил нивото на шеќер во крвта резултатите покажале дека нивото на шеќер во неговата крв е многу високо дури 29 што значело дека неговиот панкреас повеќе не функционира како што треба.

Препишана му е терапија со инсулин, а почнал и да вежба во тој период.

Ни лекови, ни зголемена физичка активност, не давале никаков резултат на подобрување . Неговата состојба всушност се влошила. Неговото ниво на триглицериди се зголемило на 16 а притисокот просечно му бил 150/100.

Тогаш решил да почне ново поглавје. Случајно гледајќи емисија слушнал еден природен метод кој решил да го испроба.

Прво си купил блендер. Првата недела била најтешка, наидувал на бројни искушенија. Успешно ја преживеал таа недела, и позитивните резултати брзо следеле - неговото ниво на шеќер паднало на 5.

Откако престанал да зема инсулин бидејќи неговиот нов начин на исхрана не дозволувал зголемување на нивото на шеќер во крвта почнал да слабее и изгубил околу 12 кг за помалку од месец дена. Неговата тежина не престанала да паѓа тука.

За четири месеци, изгубил преку 25 килограми, неговиот притисок бил 120/70 и неговото ниво на триглицериди биле 1,4. Станал нова личност. Не морал воопшто да зема лекови и никогаш не бил посреќен и поздрав.

Овде може да го видите рецептот за неговиот омилен сок:

Ви треба:

5 банани

2 јаболки

2 киви

малку ќељ

Што да направите

Добро измиксајте ги сите состојки во блендер а потоа во смесата додајте и изматете половина литар вода. Испијте половина од овој сок веднаш наутро, а другата половина во тек на денот.

Плус совети

Следење на овој режин бара конзумирање на доста свежо овошје и зеленчук. Туна исто така се препорачува бидејќи содржи многу Витамини Б12. Ова е еден од клучните витамини за правилно функционирање на организмот.