Жените од овие 5 хороскопски знаци се најлоши сопруги

Близнаци

Жените родени под овој хороскопски знак се „наградени“ од sвездите со неизвесност. Тие имаат креативна природа и се склони кон глума.

Ова е честопати пречка за семејната среќа. Астролозите велат дека нежниот пол на овој хороскопски знак не е оптоварен со лојалност и посветеност, сакаат да им се восхитуваат и да уживаат во флертувањето и сексот.

Жените родени под знакот на Близнаци немаат репутација да бидат добри домаќини, така што не можете да чекате ред во куќата на таков партнер.


Следна страна