(ФОТО) 8 „must have“ модели на панталони за оваа зима

Во последните неколку сезони панталоните повторно станаа омилени во гардероберот на жените, така што секоја година се појавуваат нови модели. Тенките материјали во кои уживавме во текот на есента ќе ги замениме со потопла варијанта на панталони кои може да се комбинираат со различни чевли за совршен зимски изглед.

Панталоните се покажаа како одличен избор за секоја пригода. Во зависност од моделот, тие можат да бидат дневен избор за случајни и деловни настани, и можете лесно да ги конвертирате за вечерни излегувања со соодветни додатоци.

1. Црни skinny jeans

2. Траперки со висок струк

3. Карирани панталони


4. Paper bag панталони

5. Панталони со широки ногавици

6. Сомотни панталони

7. Кадифени панталони

8. Кожени панталони