Авангардна и необична: Тамара Тодевска за „Бела ноќ“ во несекојдневна комбинација

Тамара Тодевска важи за трендсетерка, таа е смела и знае како да се носи со необичните и шик парчиња облека.

Пејачката вчера на 16-тото издание на „Бела ноќ“ во Скопје, на сцената заблеска во тренди кошула-фустан, парче од брендот DIESEL, од групацијата Fashion group.Модел кој се одвојува по дизајнот, кројот но и по дезенот. Парче кое може да го имате и вие и да заблескатае со сиот свој сјај. Кошула-фустанот Diesel може да биде ваш за 18.890 денари.


Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

Софистициран есенски стил: Како да комбинирате црна јакна – парче кое мора да го имате 

Есенски модни трендови кои се тука да останат!