Без грешка: Кралицата Летиција во комбинација инспирирана од војвотката Кејт Мидлтон

Невозможно е да се најде мана на оваа комбинација.

Наместо смелите фустани на кои сме навикнати кога станува збор за шпанската кралица, овојпат кралицата Летиција ја гледаме во комбинација инспирирана од војвотката Кејт Мидлтон.

Сивите фустан и палто со виолетова постава, кралицата ги комбинираше со класични сиви салонки и уште еднаш ги воодушеви модните критичари и јавноста со својот софистициран стил на облекување.

Овие фустани и капути се карактаристични за војвотката Кејт Мидлтон во кои ја гледаме најчесто. 

фото:profimedia