Бидете претпазливи: Овие знаци да внимаваат на здравјето во септември

ОВЕН

Навистина се уморивте претходниот месец. Неколку слободни денови ќе му пријат на Вашето здравје.

БИК

Внимавајте со интернетот. Хранете се квалитетно и пијте повеќе течности.

БЛИЗНАЦИ 

Добрата храна и квалитетниот сон треба да ви бидат приоритет во септември.

РАК

Внимавајте со болките во грлото.

ЛАВ

Внимавајте на настинки. Проверете дали внесувате доволно витамини во организмот и течности секако.

ДЕВИЦА

Многу сте напнати во последно време. Неопходен ви е квалитетен сон. Потрудете се да имате повеќе време за одмор.

ВАГА

Одете во природа. Чистиот воздух ќе ви ги наполни батериите.

ШКОРПИЈА

Одете на лекар. Направете превентивни прегледи. Излезете со пријателите.

СТРЕЛЕЦ

Чувајте се од инфекции. Имате проблем со алергиите, па затоа внимавајте каде се движите.  

ЈАРЕЦ

Контролирајте го стресот!

ВОДОЛИЈА

Со вас се’ е во најдобар ред. Потрудете се така и да остане.

РИБИ

Здравјето ви е на завидно ниво.

Прочитајте и кои ДВА ЗНАКА ги очекува животна пресвртница во септември.