Блузи во поло стил: 10 модели кои ќе бидат во центарот на нашето внимание оваа пролет

Класични или плетени, обични или со дезени, предимензионирани или со копчиња - ги избравме најубавите модели за ова лето.

Кој знае дали Жан Рене Лакост некогаш би замислувал дека оваа кошула со јака и копчиња што првично ја носеле поло-играчи во Индија, на крајот ќе стане вистинско иконско парче, а не само за спортистите.

Разновидна и „удобна“ како маица, но шик како кошула, сепак е постојана инспирација за дизајнерите и брендовите. Најновите и најмодерни верзии се движат од еднобојни до модели со контрастни јаки, ребрести и разнобојни варијанти во риги, не заборавајќи ги преголемите поло маици и оние украсени со копчиња во вид на накит.

Има многу комбинации за летото. Доколку сакате да играте безбедно, изберете ја комбинацијата „поло и миди здолниште“ - една од најпопуларните на модните писти на пролетта и летото 2021 година - или одберете ја најкласичната комбинација, онаа со црни панталони и патики.

Пред да започнете со комбинирање, погледнете ги нашите совети за купување: за вас избравме 10 најактуелни модели на поло маици во моментот.

Откријте ги во галеријата.


Извор/Фото: grazia.it