Цело време во прегратки: Еве како изгледа кога Лазар Ристовски ќе излезе со 39 години помладата девојка

Актерот ветеран и неговиот млад колега секогаш се меѓу најзабележаните, па така беше и на вчерашниот концерт на Ник Кејвед.

Легендарниот австралиски музичар Ник Кејв синоќа повторно беше гостин во Белград, а овој пат настапи на платото на Геозавода.

Неговиот концерт собра голем број познати личности, меѓу кои најголемо внимание привлече Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена, а тука беа и претседателката на Собранието Ана Брнабиќ со нејзината партнерка Милица Ѓурѓиќ, потоа Сергеј Трифуновиќ со сопругата Исидора, Ана Ѓуриќ Констракта, Слобода Миќаловиќ, Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ...

Актерот Лазар Ристовски и неговата девојка Аница Лазиќ беа особено интересни за претставниците на медиумите, кои беа одлично расположени и уживаа во изведбата на Кејв.


Додека актерот носеше бела кошула и сиви панталони, Аница, која исто така е актерка, изгледаше многу елегантно во виолетов миди-фустан и бели влечки, а во раката носеше елегантна писмо-чанта.

Парот пристигнал на шоуто држејќи се за рака, а цело време се гушкале и се смешкале.

Лазар Ристовски и Аница Лазиќ открија дека биле во врска кон крајот на 2023 година, кога актерот за тамошните медиуми ги потврдил гласините дека срцето му го украла 39 години помлада колешка.

Оттогаш тие се неразделни и во неколку наврати на Инстаграм покажаа дека се заљубени, а Аница еднаш по повод 71-от роденден на Ристовски му испрати многу емотивна порака на својот партнер.

View this post on Instagram

A post shared by Lazar Ristovski (@lazar.ristovski)- Човек со широка свест и добро срце. Пред да те запознаам бев среќна. Сега таа среќа е двојно зголемена. Ти ми го разубави животот на сите полиња и секој ден со тебе е благослов. Те сакам таков каков што си. Среќен ти роденден – истакна таа.

Да потсетиме, актерот во 2022 година објави дека се развел од Даница Ристовски со која помина повеќе од четири децении и има два полнолетни сина.

- Сигурно е поздраво и поискрено што се решивме на овој чекор. Неодамна се гледаме со очи кои го изгубија жарот, ентузијазмот и љубовта што не грееја повеќе од четириесет години - изјави тогаш Ристовски за магазинот „Глорија“.


ФОТО: Инстаграм