ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Понеделник ќе биде лош за еден знак

ОВЕН

Денешниот ден ќе биде одличен. Моментално сте во потрага за партнер кој ќе покаже искреност пред сѐ. Доста ви е од лаги. 

БИК

Денес имате можност да останете малку сами. Време да си поразговарате самите со себе. Претерувате со критиките и тензијата која ја внесувате во вашиот однос со симпатијата. Ваквото однесување не ви оди во прилог.

БЛИЗНАЦИ

За да имате успешен ден, потребно е многу да не се замарате. Постои личност која ви се допаѓа, но премногу сте горди за да признаете. Хронично сте уморни. 

РАК

Проблемите ќе ги решите само ако имате поддршка од луѓето околу себе. Личноста која ви се допаѓа полека ќе ви се отвори и ќе сфатите дека и таа не е ладнокрвна. 

ЛАВ

Можни се промени во друштвеното окружување, но вие ќе се држите настрана од истите. Размислувате да ја прекинете врската во која повеќе не се пронаоѓате. Потрудете се да бидете искрени. 

ДЕВИЦА

Денешниот ден ќе ви помине монотоно. Можно е да доживеете убава авантура со личност со која долго флертувате. Добро се чувствувате.

ВАГА

Нема да ви биде лесно да остварите сѐ она што сакате, бидејќи некој ќе ве спречува во тоа. Од некои работи кои ќе ги изговорите зависи вашата иднина со партнерот.

СКОРПИЈА

Денес ќе сакате да одморите. Чувствувате силна желба да му покажете на вашиот парнер колку го сакате, но можно е да не успеете во тоа. 

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е ден исполнет во авантури. Врската со личноста која ви се допаѓа тргна во погрешен правец. Залудно ќе се трудите да ги средите работите.

ЈАРЕЦ

И денес продолжете со позитивно размислување. Планирате патување со партнерот, па може да очекувате одличен провод. Ако сте сами можно е ново познанство кое ќе го остварите на патување. 

ВОДОЛИЈА

Вашата емоционална состојба делува несигурно. Иако сѐ уште постои љубов помеѓу вас и вашиот партнер, сепак крајот се наближува. Премногу сте различни. 

РИБИ

Денес со вашиот најдобар пријател ќе исковате нов план, кој ќе ви помогне да имате многу случки за раскажување. Сѐ повеќе ви се чини дека саканата личност е поискрена со вас и тоа сепак ќе ви се допаѓа.