Дневен хороскоп: Среќен петок за три знаци

Овен

Полека решавате некои проблеми на работа што порано биле големи предизвици за вас. Ве очекува запознавање со личност која ќе покаже дека има искрени чувства кон вас. Денес е погоден ден за рекреација. 

Бик

Можно е ситуацијата на работа да не е соодветна за вас и да размислувате да ја напуштите работата, но и да се промените. Треба да правите повеќе за да можете да имате подобар однос со партнерот во иднина. Избегнувајте алкохол. 

Близнаци

Во областа на работата, може да имате мала загуба ако ризикувате. Денес, генерално не е поволен ден за вас. Ако сакате личност која не е сингл, ќе имате компликации со неа. Чувствителни сте деновиве. Следна страна