Дневен хороскоп за четврток: Одличен ден за неколку знаци

Овен

Ситуацијата во која се наоѓате ве убива психички. Пред вас е ново познанство со личност која има врска со странство. Прилично сте заинтересирани, а далечината не ви делува како проблем.

Бик

Прилично сте детални, одговорни и експедитивни кога се обврските во прашање. Односот со партнерот е стабилен иако тој има многу проблеми и е загрижен за истите.

Близнаци

Ве очекува кратко патување. Врската ви е во криза. Комуникацијата ви е сведена на минимум. Размислувате да ставите крај.

Рак

Не успевате да најдете ништо што би ве заинтересирало. Емоциите на партнерот кон вас се стабилни. Меѓутоа, вие имате проблем да се опуштите и да се отворите пред партнерот.


Следна страна