Дневен хороскоп за петок: Лоши вести за еден знак

Овен

Топлите емоции секогаш делуваат лековито, па затоа насочете го своето внимание кон саканата личност. Не вреди да се исложувате на голем ментален напор, препуштете им го ризикот на другите.

Бик

Изненадете ја саканата личност на некој несекојдневен начин, само бидете малку повеќе размислете. Некој ги успорува вашите идеи или влијание кое го имате на работа.

Близнаци

Потрудете се подобро да разберете нечија немоќ или емотивни ограничувања. Нема причина да истражувате област или прашања кои влекуваат во зоната на ризици.

Рак

Добро сте расположени, а саканата личност е задолжена за тоа. Не верувате во нечие ветување или во приказна која нема добра позадина и цврста гаранција.

Лав

Лесно и со насмевка на лицето, можете да ги исполните нечие очекувања или желби. Потребно е да се дистанцирате од некои сомнителни ситуации и да останете доследни во своите намери.

Девица

Важно е дебес да делувате максимално убедливо на партнерот. Доколку сте сигурни да имате добра идеја, не дозволувајте да ве убедуваат во спротивни решенија или некој да се противи на вашата воља.

Вага

Доколку ви е важно некои работи или настани да добијат вистинска смисла, размислете заедно со саканата личност. Нема причина да се истакнувате или да ги менувате правилата кое веќе добро функционираат на работа.

Шкорпија

Ви недоставува емотивна инспирација, но не сакате да се доверите на личност која е во постојано внимание. Нема потреба да тактизирате со работите кои ви се познати. 

Стрелец

Ништо не постигнувате со принципот со негација, залудно се противите на саканата личност. Понекогаш не можете да го добиете она што го сакате, но секоја ситуација има потенцијално корисно значење доколку правилно се поставите.

Јарец

Партнерот делува сомнително и влијае на Ваше нерасположение. Не сакате да се расправате околу ситници. На време побарајте нечија поддршка. Секој вид на добра заштита може да биде од помош.

Водолија

Покажете добра воља, не можете да очекувате дека доаѓа среќниот епилог самиот по себе. Потребно ви е нечие разбирање.

Риби

Делувате заводливо. Среќата е на вашата страна се додека постои заедничка желба да ја зачувате емотивната блискост. Не бидете лековерни пред соучениците, бидејќи нечии зборови не претставуваат доволно гаранција на долг период.