Дневен хороскоп за петок: Нова љубов кај овие 3 хороскопски знаци

Стрелец

Ќе добиете значајно подобрување на финансиската состојба кое го очекувавте. Ќе бидете задоволни со новите можности. Пред вас е фаза во која ќе успеете да дојдете поблиску до симпатијата, наредниов викенд можно е ако се потрудите да ја освоите.

Јарец

Ве очекува нова врска која може да ви го стопли срцето во овие студени ноќи. Саканата личност ќе ви покаже дека кон вас има сосема искрени емоции. 

Водолија

 Пред вас е поволен ден за флерт. Ако сте слободни ќе запознаете личност со која можеби ќе започнете врска.