Дневен хороскоп за вторник: Ќе се исполни долгоочекуваната желба на еден знак

Овен

Важно ви е да привлечете нечие емотивно внимание, па не ви преостанува ништо друго освен да ги употребите своите заводнички манири и да смислите оригинален пристап.

Бик

Во односот со саканата личност, немојте да смислувате изговори кои непотребно ве одалечуваат од заедничните планови.

Близнаци

Во односот со саканата личност не можете да очекувате среќен епилог, кој доаѓа самиот по себе. Достоинствено прифатете ја својата позиција.

Рак

Потребно е да ги контролирате своите имплуси, пред да повредите нечии чувства. Премногу драматизирате во одредени ситуации.

Лав

Партнерот не ја разбира вашата молчелива природа, бидете трпеливи и не правете погрешни работи.

Девица

Чувствувате дека некој ви ја ускратува можноста на емотивно задоволство. Партнерот делува отсутно или незаинтересирано.

Вага

Топлите емоции секогаш делуваат лековито, поради тоа задржете го вниманието на саканата личност. Пларате некоја омилена забава.

Шкорпија

Можеби средбата со една личност не претставува ваш сон за голема среќа, но најавува ново искуство во емотивниот живот.

Стрелец

Не дозволувајте некој да ја омаловажува вашата воља. Заслужувате подобар третман од оној кој некој пробува да ви го наметне.

Јарец

Се потпирате на својата интуиција, на основа на ситните детали од врската го забележувате незадоволството на партнерот.

Водолија 

Доколку не познавата нечии емотивни намери, бидете дискретни и воздржани. Мудро премолчете некои детали од својот живот.

Риби

Расположени сте за нова љубовна романса и не ги криете своите намери. Сакате да ви се оствари се што ви се наоѓа во срцето и душата.