Дневен хороскоп за вторник: Нова љубов за Водолиите...што ве чека вас?

ОВЕН

Можни се промени на вашето работно место. Бидете подготвени да покажете флексибилност. Размислувате да ја прекинете врската што повеќе не ги исполнува вашите емотивни потреби. Не е поволен период за љубов. Одмори се.

БИК

На полето на работата има мирна ситуација и сте задоволни. Нема да имате некои поголеми пречки во текот на овој ден. Можно е да можете да остварите ново познанство кое емоционално ќе ве придвижи. Се чувствуваш добро.

БЛИЗНАЦИ

Нема да ви биде лесно да постигнете сè што сакате. Сега не е време да се обидете сами да решите сè. Одлуката што ќе ја донесете за врска со вашиот партнер може да ја промени вашата љубовна иднина. Низок имунитет.

РАК

Може да очекувате дека нема да имате премногу обврски во текот на денот и дека работата ќе ви биде на второ место. Подготвени сте да планирате заедничка иднина со вашиот партнер. Можни проблеми со алергија.

ЛАВ

Ве чека период во кој ќе имате шанса да се случат разни промени. Вашата деловна состојба е нестабилна. Врската со личноста што ве интересира повремено може да биде полна со напнатост. Проблеми со циркулацијата.


Следна страна