ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК: Среќни 5 минути за еден знак

Овен

Во одредени моменти делувате провокативно на саканата личност, на тој начин ја прикривата вашата внатрешна несигурност. Занесени сте од идејата да реализирате некоја семејна средба.

Бик

Вашето емотивно задоволство зависи од тактиката која ја применувате кон саканата личност. Различните ситуации подразбираат примена на различни улоги. Потребно е да го процените најдобриот момент за ефикасна акција.

Близнаци

Трпеливо очекувате нечиј повик или присуство. Постојат ситуации кои не можете да ги забрзате, а ниту да ги промените во своја корист. На некој му се насмевнува среќата, но на вас е да ја прифатите таа ситуација. Ќе дојдат и вашите 5 минути.

Рак

Подобро е да ја прифатите познатата ситуација. Влегувањето во некоја забранета зона или љубовна авантура, може да ве разочара. Имате амбициозни планови и потреба да бидете во центарот на вниманието.

Лав

За сега вешто ги користите своите способности на различни страни. Партнерот не може да одолее на вашиот шарм. Успехот најмногу ќе зависи од тоа каква тактика ќе примените за да ги свртите родителите на ваша страна.

Девица

Личноста која го привлекува вашето внимание има интересни идеи. Одговорете на сличен начин и во склад со одбраните манири кои оставаат добар впечаток. Договорот со пријателите ветува добра забава.

Вага

Важно е да го направите она што го чувствувате, што ќе ви донесе олеснување. Нема причина да ја бирате емотивната улога која не одговара на вашите афинитети. Делувате енергично и нетрпеливо, но појачана ви е интуицијата.

Шкорпија

Бидете промислени во своите изјави, воздржете се од позирања и театрално однесување пред саканата личност. Имате убедлива приказна, родителите ќе паднат на неа. Уживајте во распустот.

Стрелец

Новите случувања не се по ваш вкус, а ни мера. Партнерот јасно ви дава до знаење дека има свои планови и одбива да ги сослуша вашите идеи. Не можете да влијаате на различните околности на друштвената сцена.

Јарец

Важно е некој да ве следи со топот или заљубен поглед. Чувствувате емотивна инспирација и потреба да уживате во нечие друштво. Од вас се очекува да остварите некоја улога. Дајте го својот максимум и после родителите ќе ве остават да здивнете.

Водолија

Претераните изливи на нежности пред саканата личност будат нови сомнежи. Партнерот ќе се смешка и со неверување ќе ја слуша вашата приказна. Доколку ја одберете вистинската тема за разговор, нема да има тензии во друштвото.

Риби

Постојат ситуации кога е тешко да се објасни примерот или последицата, но важно е да постапите во склад со своите чувства. Направивте се што е во ваша моќ, но мисијата за да ги смирите своите најблиски пријатели ќе биде неуспешна.