Дневен хороскоп за ВТОРНИК: Тежок и напорен ден за овие хороскопски знаци

ОВЕН

Работа: Ве следат позитивни околности, но немојте поради тоа да носите брзопотезни одлуки.

Љубов: Добро се сложувате. Организирајте излегување навечер.

Здравје: Полни сте со позитивна енергија.


БИК

Работа: Иако сте добронамерни, водете сметка како ги коментирате колегите, некој може да ве разбере погрешно.

Љубов: Денеска посветете се на блиските пријатели.

Здравје: Проблеми со телесната тежина.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Немојте да носите никакви големи одлуки, особено ако водите приватен бизнис. Почекајте подобри денови.

Љубов: Ви пречат некои од постапките на партнерот, па се „острите“ за една добра расправа. Избројте до 10 пред да влезете во кавга.

Здравје: Чувствителни очи.


РАК

Работа: Се чувствувате несфатени, затоа што покрај толку работа и вложен труд, никој не приметил колку всушност сте придонеле во вашиот работен тим.

Љубов: Чувството на конфузија преовладува во вашиот однос со партнерот.

Здравје: Несоница.


ЛАВ

Работа: Кога сè ќе се собере, вие добро сте ја завршиле вашата работа. Немојте да се опуштите, ве чекаат уште многу предизвици.

Љубов: Ако сте слободни, ќе имате интересна понуда од страна на една личност во знакот на Стрелец.

Здравје: Ако сте пушач, намалете ги цигарите.


ДЕВИЦА

Работа: Кога е прецизноста во прашање, на вас ви нема рамен. Пробајте да внесете малку спонтаност во новиот проект.

Љубов: Љубоморни сте, и тоа без потреба.

Здравје: Јадете умерено.


ВАГА

Работа: Не влегувајте во непотребни расправии со колегите и со предпоставените. Тие може да бидат кобни по вашиот углед и колективот.

Љубов: Еден Лав со денови пробува да дојде до вас. Дозволете му го тоа.

Здрајве: Одлично.


ШКОРПИЈА

Работа: Денеска сте полни со интуиција и со креација. Имате успех, особено ако се занимавате со работа во областа на уметноста.

Љубов: Вашата заинтересираност прерасна во опсесија. Не можете да ја сопрете страста која ја чувствувате кон една личност во знакот Риби.

Здравје: Намалете со алкохолот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате одличен работен план како да ја зголемите заработката. Пробајте да се здружите со некој кој има слични амбиции како вашите.

Љубов: Флертувате со личност која е премногу сериозна. Може да доживеете неуспех.

Здравје: Добро се чувствувате.


ЈАРЕЦ

Работа: Ги наоѓате најефикасните решенија како да го зголемите својот финансиски прилив. Ви пречи тоа што влијателна личност на работата се сомнева во вашите способности.

Љубов: Сè оди онака како што сте планирале. Нели тоа идеално и премногу добро?

Здравје: Стомачни тегоби.


ВОДОЛИЈА

Работа: Може да се пружи прилика за краток пат. Искористете ја, затоа што може да ви донесе поголема корист во вашата иднина.

Љубов: Партнерот е загрижен поради вашиот ладен став.

Здравје: Повреда на зглобовите.


РИБИ

Работа: Денеска сте комуникативни и превземате иницијатива. Колективот е воодушевен со вашата позитивна промена.

Љубов: Немојте да претерувате со лагите. Си играте со оган.

Здравје: Болки во коските.