ДО КОГА ЖЕНИ ЌЕ БИДАТ КРШЕНИ ОД ЌОТЕК ЗАТОА ШТО СИ ДОЗВОЛИЛЕ НЕКОМУ ДА „РАСКИНАТ“ - нов бизарен случај во Македонија

Основното јавно обвинителство Гевгелија донело Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од Кавадарци за кривично дело – Насилство од член 386 став 6 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

„Откако претходно повеќе пати ѝ пишувал пораки преку апликацијата „Вибер“ во кои ѝ се заканувал дека ќе ја повреди и ќе ја убие оштетената со која порано бил во љубовна врска затоа што му кажала дека веќе не сака контакт со него, на 16 јануари, осомничениот дошол од Кавадарци каде што живее, со неговото возило и го паркирал на улицата пред семејната куќа на оштетената во селото Мрзенци.

Кога дошол пред влезната врата, ѝ се јавил да му ја отклучи вратата, па откако оштетената одбила, осомничениот со нога ја скршил вратата и влегол внатре.

Деталите читајте ги на Фактор тука.