Две грации: Ана Ивановиќ сподели прекрасна фотографија со својата мајка

Ана Ивановиќ, поранешна тенисерка, сопругата на Бастијан Швајнштајгер, им покажа на своите следбеници на Инстаграм од кого ја наследила убавината.

Имено, Ана со објавување на фотографија од нејзината мајка Драгана, го честиташе интернационалниот Ден на мајката, кој се слави на 9 мај.

„Среќен ден на мајката на мојот пример, најдобар пријател и „партнер во криминал“. Тежнеам еден ден да бидам како тебе. Те сакам и ти благофарам за се - напиша Ана.


извор:GLOSSY