Е ова е природно стареење: Џулија, секоја чест! нема криење, тоа е таа целосно природна

Папараците ја забележале Робертс на одмор. Тие направија фотографии за кои не наидоа на восхит од фановите на ѕвездата. Навистина е тешко да се препознае актерката на овие фотографии.

Без разлика колку време ќе помине од времето кога се емитуваше иконскиот филм кој украде милиони срца, прекрасната Џулија Робертс секогаш ќе биде убавата жена по која сите паѓаме.

На 56 години, актерката им пркоси на годините, без разлика што мислат луѓето за нејзиниот изглед. Како прво, таа е за природно стареење и го прифаќа својот изглед.

Омилената холивудска икона неодамна е забележана како ужива во заслужениот одмор.

Она што многумина го забележаа е дека Робертс качи неколку килограми, но гледајќи во неа, не можеме а да не се согласиме дека изреката „убавината доаѓа во сите облици и големини“ е сосема точна.

Добрата работа кај Робертс е што таа не се плаши да облече бикини и покрај тие вишок неколку килограми, и тоа е една од причините зошто сите ја сакаме толку многу.

Се разбира, мислењата на луѓето за неодамнешните фотографии на Роберт се разликуваат. Додека некои велат дека е променета, други се убедени дека изгледа неверојатно за нејзината возраст, или за која било возраст да бидаме искрени.

Нејзините обожаватели секогаш остануваат покрај неа и не потсетуваат дека убавината не доаѓа секогаш однадвор.

Во последните 20 години Робертс е во среќен брак со Даниел Модер. Кога првпат се сретнаа во 2000 година на снимањето на „Мексиканецот“, Модер беше во брак со тогашната сопруга Вера Стајмберг. Гласините беа дека неговиот прв брак се распадна поради ѕвездата на „Невеста бегалка“, иако таа тврдеше дека таа не била причината поради која Модер и Стајмберг се развеле.

Денес, парот е вљубен како првиот ден.

Извор и Фото: Jenny