Ебру со шешир и краток фустан што се влече, Џади Осман во бело одело и патики: Турскиот пар со уникатни комбинации на свадбата (ФОТО)

Уникатна свадбена веселба на брод во Охрид направи славниот турски пар НБА кошаркарот Џеди Осман и турската актерка Ебру Шахин .


Уникатните комбинации на Џади и Ебру оставија силен впечаток. 


Невестата елегантна, со шешир и чевли на висока платформа блеска во тантела фустанот кој се влечеше зад неа, а младоженецот ѝ парираше во одело во бела боја и патики.


View this post on Instagram

A post shared by (@ebrusahin_diana)фото: инстаграм