Ефикасно: Слабејте со три состојки плус во кафето

Кафето е одлично средство за губење на калориите затоа што го забрзува нашиот метаболизам, а посебно ако го пиеме на начин каков сега ви откривме. 

Во утринското кафе морате да додадете само три состојки кои веројатно веќе ги имате во кујна, а станува збор за циметот, кокосовото масло и мед. Освен тоа што овој супер напиток може да помогне да го решите проблемот со килограмите, е и навистина превкусен. 

Еве што ќе ви биде потребно:

1 лажичка цимет

3/4 филџан кокосово масло

1/2 филџан мед

За почеток сите овие горе наведените состојки помешајте ги во помала чинија и ставете ги во фрижидер, можете да ги чувате дури и неколку дена. 

И потоа секое утро кога ќе подготвувате кафе во него ќе додадете една до две лажчки од смесата. И тоа е тоа. Конзумирајте вакво кафе секој ден и резултатите  би требало да бидат видливи за брзо време.