Експертите за мода пресудија: Ова се најлошо облечени жени во 2020 година!

Нивните модни комбинации не наидоа на позитивни коментари

Дојде време да се осврнеме на годинава која полека, но сигурно завршува. Како и секоја година, модните експерти направија список на најлошо облечени жени во годината и најголеми модни неуспеси.

Се чини дека оваа година, славните дами не успеаја да ги воодушеват критичарите, па на оваа „црна“ листа имаше повеќе јавни личности од вообичаеното. Според експертите, на прво место е Кели Брук.


Веднаш е следена од Селин Дион, која годинава успеа да предизвика вистинска лавина коментари со своите ексцентрични стајлинзи.


Кејт Бланшет го заслужи третото место поради фустанот кој остави апсолутно негативен впечаток.


Фото: Profimedia

Во галеријата ќе најдете и други стајлинзи кои беа меѓу најлошите оваа година.