Елена Петреска му направи изненадување, Илина со емотивна честика: Игор Џамбазов полни 59 години

Познатиот шоумен Игор Џамбазов денеска слави роденден.

Имено тој во моментов е водител на прилепскиот Пивофест, каде пејачката Елена Петреска му направи роденденско изненадување. Таа му донесе торта и му испеа „Happy birthday to you“ во придружба на водителот Ване Марковски.Неговата долгогодишна девојка пак, планинарката Илина Арсова со низа фотографии и убава порака му го честита роденденот на својот сакан.

„Денес е посебен ден. Среќен роденден на моето злато Игор“- напиша таа.

View this post on Instagram

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)


На неговиот профил на Инстаграм пристигнаа голем број честитки.