(ФОТО) 10 идеи за стилизирање на макси здолниште: Модно парче кое мора да го имате сезонава

Макси здолништата се дефинитивно нај женското парче во сезоната. Тие станаа тренди пред неколку сезони, а ин се и ова лето.


Секоја жена со стил мора да има барем едно макси здолниште во нејзиниот гардеробер. Здолништа од сите бои и дизајни се дозволени, а модните експерти посочуваат дека оние со цветни мотиви се комплетен хит. Исто така се популарни и плисираните макси здолништа.

Овој модел на здолниште не е погоден само за попладневна прошетка низ градот, туку многу лесно може да се искомбинира и како дел од деловниот аутфит, а и како стајлинг за вечерно излегување. Во зависност од другиот дел од облеката, макси-здолништето може да се носи во речиси секоја пригода.

Ниту едно друго парче облека толку вешто не ги покрива колковите и бутовите, а кога ќе го искомбинирате со високи потпетици, добивате илузија на подолги нозе.