(ФОТО) 10 стилски правила на Амал Клуни: Јаки бои, совршен крој, исфенирана коса

Адвокатката за човекови права Амал Клуни е една од најпознатите стилски жени на планетата. Нејзината титула на совршено облечена дама е целосно оправдана. И како што секогаш изгледа спектакуларно на црвениот тепих, нејзините бизнис изданија се оние во кои нејзините модни вештини се најистакнати. Секогаш успева да биде елегантна и беспрекорно стилизирана.

Познатата сопруга на Џорџ Клуни, има префинет вкус за симетрија и боја, со кој ја потенцира својата природна убавина.

Ова се десет совети од модните белешки на оваа убава адвокатка, кои ќе ви помогнат штом ви треба совет за бизнис или секојдневен изглед во кој сакате да ја искажете својата софистицираност.

1. Не плашете се од јаки бои

Професијата на Амал Клуни е полна со одговорност и неопходно е адвокатот сериозно да се земе предвид. Ова не значи дека боите и интересните отпечатоци се забранети. Инспирирајте се со својата храброст и дајте му ја на вашиот бизнис гардеробер потребна количина свежина.

2. Штикли на дебела или ниска потпетица за подолгите работни денови

Амал скоро никогаш не можеме да ја видиме без штикли, но е доволно паметна за да избере пар кој ќе биде удобен и во деновите кога треба цел ден да го помине во штикли и во движење.

3. Плисирано здолниште

Без разлика дали е зима или лето, едноставните здолништа се одличен пример за едноставна елеганција. Ова е една од најдобрите инвестиции, бидејќи ова парче е безвременско.

4. Кратко сако

Иако Амал е среќна жена со фигура како супермодел, комбинацијата на нестандардни блејзери со долги здолништа е доказ дека нејзините нозе може да изгледаат уште подолго.

5. Не се плашете да носите обични маици

Вие не би помислиле дека едноставна маичка е парче што би го носеле, но најпознатата адвокатка во светот докажува дека кога е со стил, можете и вака да изгледате софистицирано и шик.

6. Еднобоен аутфит

Комплетен стајлинг направен од една боја е начин на кој постигнуваме отмен изглед. Сако, блуза и здолниште во иста боја, дека додатоците се боја која совршено се совпаѓа со останатиот дел од облеката. Амал изгледа одлично!

7. Додајте само еден детал во силна боја

Ако не сте доволно храбра да додатете силна боја во деловниот изглед, Амал покажува дека е можно само еден детал да направи разлика. На пример, црвена панделка на фустан во бели и црни тонови остава исклучително ефективен впечаток. Истиот ефект може да се постигне со додатоци во посмели бои.

8. Инвестирајте во голема кожна чанта

Амал поседува голем број кожни чанти во широк спектар на бои кои се со доволна големина за да го носат сето она што е потребно за секојдневната работа, но и со тоа што нејзиниот изглед останува шик. Избегнувајте мали чанти кои бараат дополнителна торба за да ги носите останатите работи - кожата верзија е далеку подобра опција.

9. Посетете кројач

Совршено приспособен костум или фустан се вклопува апсолутно за секоја пригода. Дури и кога костумот е неутрален, фактот дека е прилагоден е она што ве издвојува од останатите е најважен. 

10. Свежо исфенирана коса

Иако ова правило не се однесува строго на нејзината работна облека, мора да заклучиме дека локните на Амал Клуни се нејзиниот заштитен знак. Одвојте време да  посетите салон за коса, ќе бидете благодарни.