(ФОТО) Амал Клуни како вистинска принцеза на вечера со кралското семејство

По бројните шпекулации за нивниот развод, брачната двојка Амал и Џорџ Клуни по подолго време се појави во јавност, а поводот беше хуманитарната вечера иницирана од Принцот Чарлс во Бакингемската палата.

Славната адвокатка за човекови права за настанот одбра прекрасен асиметричен бел фустан. Коментарите на модните критичари се дека г-ѓа Клуни изгледа како вистинска принцеза.