(ФОТО) „Black Lady“ Кралица на елеганцијата: Анџелина Џоли го крена на нозе Париз

Таа знае како да се справи со тоа ...

Со години, Анџелина Џоли главно носи црно, но и класични модели на незабележителни необични кроеви. Неутралната боја и минималните модни детали се нејзин заштитен знак, но овој пат тоа беше само еден детаљ што го забележа публиката при нејзината посета на Париз.

Овој пат, облечена во црно од глава до пети, таа се појави во париска продавница за парфеми, каде сними дел од снимките за рекламната кампања, за кои е амбасадор.

Актерката носеше долг црн фустан со тантела, а нејзиниот капут исто така беше црн кој паѓаше над фустанот и го дополнуваше целиот стајлин совршено.

Додатоците во форма на кожна торбичка и потпетиците во црна боја исто така го заокружуваат овој елегантен стил. Секако она што привлече најголемо внимание беа наочарите со полу-темно стакло од необична рамка.

Со тоа, сепак, убавата актерка докажа дека е ненадмината во улогата на „црната дама“, која секако знае да носи висока мода со ефективни детали.