(ФОТО) Број 1 за лето 2020: Најженствениот моден додаток

Сламениот шешир е најзаводливиот летен додаток во женскиот гардеробер, смислен да штити од сонце, но и да привлекува внимание.

Освен на плажа, овој моден додаток лесно се вклопува во градскиот стил, за прошетки, кафе со пријателките...

Модните дизајнери и популарни брендови во своите колекции веќе ги претставија сламените шешири во различни димензии и облици, а посебно шармантни се оние со ефектни детали и дезени.


Насловна фотографија: Shutterstock