(ГАЛЕРИЈА) Цеца изгледа како девојка: Провокативна во тесен костим со отворено деколте

Сношти на втората фестивалска вечер на „Пивофест“ во Прилеп, ѕвезда на вечерта беше балканската дива Светлана Ражњатовиќ- Цеца.

Иако пристина само неколку часа по своето летување во Кипар, пејачката блескаше на сцената.

За овој настап избра ултра модерна боја- ефеткната портокалова, која го направи тесниот костим уште поубав. 

Бујното деколте ѕиркаше од црниот градник, а стајлингот беше надополнет со ненападен накит.

Иако има 46 години, Цеца изгледа како девојка. Залижаната коса во реп и модерните бисрени шноли, беа тотален моден погодок.

Фото: Општина Прилеп