(ФОТО) Critics' Choice Awards: Најдобро облечени дами, од Зендаја до Ен Хатавеј

Сезоната за доделување награди започна минатата недела со „Златните глобуси“, а продолжи оваа со наградите „Critics' Choice Awards“.

Како и обично, познатите личности се појавија и покажаа висока мода на вечерашниот црвен килим - задржувајќи го моментумот од минатонеделните неверојатно стилски „Златни глобуси“. Вечеравечер видовме класични наметки, костуми и низа различни бои и стилови. 

Подолу, погледнете ги најдобро облечените дами, меѓу кои и Џенифер Лопез и Шарлиз Терон кои минатата недела изгледаа катастрофално.

Џенифер Лопез

Зендаја во Том Форд

Ен Хатавеј во Версаче

Синтија Ериво во Фенди

Рене Зелвегер во Диор

Шарлиз Терон

Лупита Нионго во Мајкл Корс