(ФОТО) Есенски комбинации по примерот на Јелена Карлеуша: Заводливи, едноставни и тренди

Една од најпопуларните и најконтроверзни пејачки во регионов, Јелена Карлеуша е жена која има свој изграден екстравагантен стил, со кој знае да го привлече сечие внимание.

Овојпат е наша инспирација со нејзините едноставни есенски комбинации кои се лесни за копирање.

1. Кошула фустан и високи чизми 

Во оваа заводлива и едноставна комбинација доминираат најесенските бои- маслинеста и кафена.

2. Вечна класика- џемпер и тесни фармерки

Класичен моден избор за секоја пригода, може да го комбинирате со било какви обувки.

3. Капутот на сезоната

View this post on Instagram

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)


Долг капут во пастелна нијанса е „must have“ оваа преодна сезона.

4. Спортски изглед со долг дуксер и чизми (патики)

Одличен избор со кој ќе изгледате ултра тренди.