(ФОТО) И на 17 години и после 40-та: Татјана Стојановска е подеднакво згодна во костим за капење

И денес важи за едно од највпечатливите ТВ-лица.
Презентерката Татјана Стојановска, нејзината убавина ја истакна уште на млади години додека беше манекенка и ја освои титулата Мис на Македонија во 1992 година, на само 17 години. Токму од тоа време е и оваа фотографија на која Стојановска носи едноделен костим за капење.

„Мис Татјана-црномурно совршенство“, стои во насловот на тогашната ревија „Екран“.

ТВ-презентерката и поранешна официјална македонска убавица, Татјана Стојановска (45), во поново време речиси никогаш не објавува фотографии во костим за капење, но кога одлучи да го направи спротивното, навистина пријатно ги изненади фановите.

Татјана во костим за капење изгледа подеднакво згодна и убава и после 40-та година: