(ФОТО) Иста како мама: Росана Јанков и ќерката во тренди аутфити

Росана Јанков, портпаролката на АМСМ, ужива во сончевите денови во друштво на својата ќерка.

Таа на својот Инстаграм профил објави фотографии од неа и од ќерката, како уживаат во прекрасниот Солун. 

Двете во модерни аутфити и тренди очила за сонце, изгледаа одлично.

Росана откри дека денот и почнува со бакнеж од ќерката и гушка од кучето Макс.

- Во однос на приватниот живот, несомнено на прво место е Лара и тековните обврски поврзани со незиното школување и воннаставните активности. Секако, тука се и заедничките прошетки со Макс кои ни овозможуваат, мене и на Лара, секојдневно пешачење, но воедно и разговори и другарување меѓу мајка и ќерка- раскажа Росана за Женски Магазин.

Малата Лара наликува на својата мајка Росана.


Фото- Инстаграм профил на Росана Јанков