(ФОТО) Јакната на Јана Стојановска мора да ја имате

Атрактивната актерка и поранешна македонска мисица, Јана Стојановска, синоќа уживаше во концертот на Горан Бреговиќ во ВИП Арената „Борис Трајковски“. За овој настан таа одбра младешки шик аутфит, а највпечатливо парче на неа беше црната кожна јакна која со години е најпрактична и најпогодна за комбинирање. 

Кожната црна јакна со години е класично парче гардероба идеално за овој период во годината и одлично оди со фармерки, со здолништа, но и со пролетни фустани. Дава доза на сексапил и симбол е за модерна, силна жена.

Фото: В.Тануровски