(ФОТО) Јелена Спенџарска драстично ја скрати косата: Идеална фризура за оваа есенска сезона

Една од најубавите наши водителки и омилена на гледачите, Јелена Спенџарска е повторно дел од тимот на Утринската програма на Тв „Канал 5“. 

Јелена за Женски Магазин уште минатата година откри дека сака да експериментира со должина, но не и со боја, иако веќе ѝ се појавиле првите бели влакна.

Така таа за почетокот на новата сезона реши драстично да ја скрати косата и да ја исфарба во својата препознатлива боја.

View this post on Instagram

A post shared by JELENA SPENDZARSKA (@jelenaspendzarska) on


- И тука морам да се пофалам (и да не се урочам) дека имам прекрасна здрава и права коса на која не и треба никаков третман. Ја мијам и таа е веќе фенирана. Е,сега не трпи никакви извиткувања дека ми е ептен права, но поентата ми е дека немам потреба од фризер освен кога треба да ја кратам - раскажа таа.

Најлош е периодот кога чекаш да ти е нешто: Јелена Спенџарска од самоизолација за Женски Магазин