(ФОТО) Како близначки: 25 моменти кога принцезата Дајана и војвотката Кејт Мидлтон биле облечени речиси идентично

фото: GETTY Images

Модната икона, принцезата Дајана остана запаметена по својот стил. 20 години подоцна, не е изненадување што Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, повлече страница (или целото поглавје) од славната книга на модата, на нејзината свекрва.

Во пресрет на серијалот „Приказната за Дајана“, еве ги моментите кога принцезата Дајана и Кејт Мидлтон биле облечени како близначки:

Некои од тие моменти се: за веридбата, за свадбата, за настани од иста природа и сл.извор: instyle