(ФОТО) Кој кого копира? Меган и Кејт повторно во ист капут

Овие две дами од кралското семејство по сè изгледа имаат толку сличен вкус на облекување, па често можеме да ги видиме во слични модни комбинации. Меган Маркл и Кејт Мидлтон обожаваат карирани аутфити, а посебно такви капути.

На која подобро ѝ стои, погледнете на HASHTAG.MK