(ФОТО) Креација за секоја фигура: Сите зборуваат за овој фустан

Толку заводлив, а истовремено и дискретен, пристоен и елегантен. Вака сите го опишуваат црниот фустан кој со феноменалниот избор на детали кралицата Летиција го направи совршен.

За убавината на Летиција светските медиуми на големо пишуваат, а според многумина таа има поизразено чувство за мода и подобар стил дури и од војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл.