(ФОТО) Меган Маркл во кошула на Викторија Бекам: Едноставен и шик изглед

Принцот Хари и сопругата Меган Маркл вчера имаа свое телевизиско излагање на кое ги повикуваат граѓаните да гласаат на изборите во САД кои ќе се одржат во ноември.

За своето појавување, Меган избра шик и едноставен аутфит, и изгледаше прекрасно. Имено таа носеше кошула од една од нејзините омилени дизајнери, Викорија Бекам. Го надополни изгледот со црни панталони од дизајнерот Александар Венг и црни високи потпетици.