(ФОТО) Меланија Трамп во фустанот на сезоната: Mоже да го имате и вие

Првата дама и овојпат беше на висина на задачата и износе стајлинг по последна мода. Нејзиниот стил е за чиста 10-ка и ретко кога греши кога е модата во прашање.

Овојпат се одлучи за кожен фустан во црвена боја, кој беше вистински подогок..

Ако се уште немате вакво парче во вашиот гардеробер, крајно време е да купите.

Станува збор за апсолутен сезонски хит.

Кожените парчиња се многу впечатливи, и секогаш паѓаат в очи.

На овој хит-тренд не одолеа ни Меланија Трамп, па овој мантил-фустан го износе феноменално. Целиот аутфит го надополни со темносини високи потпетици.

Слични фустани може да најдете во Манго, по цена од 2990 денари, и да го ископирате силот на првата дама на САД.