(ФОТО) Млада актерка се онесвести во Кан поради нејзиниот претесен фустан од Прада

Младата американка актерка Ели Фениг се онесвети на вечера на филмскиот фестивал во Кан, поради нејзиниот претесен фустан.

Фенинг, подоцна на Инстаграм објави фотографија со подигнат палец, под која напиша „добро помина“, иако се онесвести поради нејзината претесна тоалета од Прада.

Инаку 21-годишната актерка оваа година беше членка на жирито на најпрестижниот филмски фестивал, а ќе остане запаметена како најмладата јавна личност која одлучуваше за Златната палма.