(ФОТО) Модна инспирација за жени на 50 години: Топ зимски стајлинзи кои и ласкаат на секоја фигура

Подолго време нема правила во модата, но кога ќе наполниме 50 години, на стилот во облекувањето треба да се внимава. Искинатите фармерки, маици и мини здолништа веќе не се пожелни.

Единственото правило за добар стил е гардеробата да биде избрана во согласност со структурата на телото. „Ниту една сцена не е погрда од жена во тесна гардероба која се обидува да изгледа како тинејџерка“, едногласни се модните експерти.

Изберете парчиња кои кријат маани и ги потенцираат најубавите работи на вашето тело. Погледнете ја галеријата со интересни зимски стајлинзи кои ласкаат скоро на секоја фигура, сигурно ќе најдете нешто по ваш вкус:

Фото: Pinterest