(ФОТО) Модни трендови за оваа зима кои ги освоија Инстаграм

Тие брзо се префрлаат на страниците на социјалните мрежи за девојчиња директно од модната писта

Зимата тропа на вратата, а со тоа станува се порелевантно прашањето што да сеоблекува за да се остане во чекор со модата.

Одамна сме навикнати да се инспирираме од Инстаграм. Главните трендови брзо се пренесуваат на страниците за мода на социјалните мрежи директно од модната писта. И понекогаш дури и порано.

За да не губите време, ги избравме за вас најновите трендови кои веќе долго време го освоија Инстаграм и дефинитивно ќе бидат голем хит во наредната сезона.


Широка шапка тип Панама

Шапките отсекогаш биле црешата на тортата за секој аутфит. И ако лани беретките уживаа во голема популарност, во 2019 година тие некако останаа понастрана, а поглемата популарност и најголемиот тренд за оваа зима се штироките шапки тип Панама.

И тука не зборуваме само за спортски модели!

Дизајнерите многу се обидоа и ги украсија со интересни додатоци, па дури и со кожа.


Бели фармерки

Кој рече дека белите фармерки не треба да се носат во зима?

Не само што е можно, туку и е апсолутно неопходно.

Модните влијатели ги комбинираат со обоени палта од синтетичка кожа, обемни јакни и палта.


Палто Teddy bear

Сезонава морате да го имате овој модел на јакна во вашата гардероба! Тие буквално ја освоија мрежата и можеме да ги видиме на секој пост на Инстаграм.

Мора да признаеме дека дефинитивно има нешто во нив.

Teaddy bear палтата многу добро се вклопуваат и одат добро со кожени панталони, како и со најобични фармерки.


Бежова боја

Сите се луди по бојата на телото! И постои причина затоа.

Парчињата облека во бежова боја изгледаат богати и лесни за комбинирање!


Чанта во стилот на 90-тите години

Ако сè уште не сте влегле во продавници Second hand, крајно време е да го сторите тоа!

Чантите од 1990-тите во моментов уживаат невидена популарност.

Кажете „благодарам“ за одличното враќање на моделот Fendy Faguette и Dior Saddle Bag.