(ФОТО) Must have: Летни фустани за полнички дами

15 одлични идеи да бидете елегантни и тренди во летната сезона


Секоја дама треба да се чувствува убаво во текот на летото без оглед на нејзината големина.

Бои, модели, екстраваганција -  летниот период е одличен за необични комбинации во облеката. Полничките дами можат да изгледаат одлично во фустан, доколку го изберат вистинскиот модел кој ќе ги покрие недостатоците, а ќе ги истакне убавите делови од  телото.

Погледнете неколку наши идеи за елегантни, а во исто време и шарени летни фустани за полнички дами: 

Извор: az.jenata.bg

Фото: Инстаграм

(ФОТО) 4 вида фармерки за полнички девојки